Kullandığı salçayı sosyal medyada eleştiren kadına dava: 7 yıl hapis cezası isteniyor

Nijerya’da Erisco Foods tarafından üretilen bir salçayı sosyal medya üzerinden çok sert bir dille eleştiren Chioma Okoli, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı…

Sosyal medya üzerinden domates salçasının çok tatlı olduğunu söyleyen genç kadına salça üreticisi şirket dava açtı.

Şirket kadına 3.7 milyon dolarlık tazminat davası açarken yetkililere de çağrıda bulunarak kadının tutuklanmasını talep etti.

Nijerya’nın en büyük kenti Lagos’ta yaşayan kadın Facebook üzerinden 18 bin takipçisine Erisco Foods’un ürettiği Nagiko Tomato Mix isimli ürününü eleştirmişti. Kadının yorumuna bir sosyal medya kullanıcısı, “Ağabeyimin ürününü eleştirmeyi bırak. Eğer beğenmiyorsan git başka bir markadan al ya da müşteri hizmetlerini ara” demişti.

Okoli de, “Ağabeyine bir tavsiye vereyim, ürünleriyle insanları dolandırmasın. İlk kez bu ürünü kullandım ve bu ürün tamamen şekerden yapılmış gibi” dedi.

‘İnsanları Erisco Foods’a karşı kışkırtmak amacıyla’ diğer iki kişiyle komplo kurmakla suçlanan Okoli’nin yedi yıla kadar hapis yatması gerekebilir.

Okoli ayrıca ‘söz konusu bilgilerin yanlış olduğunu bilerek Erisco Foods Limited’i kışkırtmakla’ suçlandı; bu suç, üç yıl hapis yatması ve yaklaşık 4 bin dolar para cezası ödemesiyle sonuçlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x